top of page

Держава хотіла винищити заможних і незалежних селян-підприємців. 1931 року українські селяни змушені були віддати більше 40% всього врожаю. Представники влади крім хліба забирали і інші продукти харчування: картопля, квасоля, цибуля, капусту. У грудні 1932 року забрали з України всі наявні зернові запаси, включаючи посівний матеріал.  Для вилучення продовольства створювалися спеціальні загони з активістів - так звані «буксирні бригади», які ходили по селянським домівках і проводили обшуки. 

 

Конфіскації підлягали не тільки зернові, а й всі продукти, а так само худобу і навіть одяг і меблі.  Селяни були позбавлені всіх продуктів.  Цим, партійний апарат цілком свідомо прирікав селян на голодну смерть. Ось як описує «діяльність» такої бригади в с.  Краснопілля Кіровоградської області сільський кореспондент газети «Радянське село»: «Ця бригада ходить по домівках і бере, що хоче і куди діває - невідомо.  Є випадки, забирають все майно.  Як не даєш, то ще й поб'ють, або не пускати в будинок, то вони і двері виб'ют.  Дехто і купив хліба, то бригада каже: «вкрав з колгоспу», а то беруть з погребів капусту, огірки і все ... »

Голод призвів до фізичного знищення мільйонів людей, зламав традиційний уклад життя українських хліборобів.Результатом дій радянського режиму в 1932-1933 роках стала загибель мільйонів людей, що говорить про наявність ознак злочину проти людяності.

6.png
bottom of page